Sezóna 2019/20 dohraná aj napriek Covidu

Sezóna 2019/20 JFŽL Žilina je dohraná. Aj keď ju prerušil niekoľkokrát Covid 19, nakoniec sa zápasy dohrali alebo skontumovali. BARSA obsadila celkové 7. miesto v tabuľke.

Sumár sezóny vyzerá nasledovne:
Do novej sezóny 2019/20 sme vstúpili výhrou 6:3 nad súperom Wu-Čince CREW, no už hneď v druhom zápase prišla prvá prehra, keď sme tesne prehrali so súperom Partizán Bukovina 4:3. Následne sme išli od zápasu k zápasu, prichádzali výhry aj prehry, no v pokoji sme si hrali stred tabuľky a na zápasy chodili s radosťou.

Náš posledný zápas pred vynútenou prestávkou, spôsobenou Covidom bol 8.marca 2020 v ktorom sme porazili tím ALL IN pomerom 7:5.

10.marca 2020 prišlo vyhlásenie od organizátora súťaže: ,, Od utorka 10. marca 2020 budú prerušené všetky súťažné stretnutia JOMA Futsalová Žirafa Liga Žilina, respect Hokejbalová Žirafa liga Žilina, UNIHOC Florbalová Žirafa Liga Žilina a Mestská Volejbalová Žirafa Liga. ,,

Týkalo sa to nielen ligových duelov, ale aj tréningového procesu, priateľských/prípravných zápasov.

Nášmu klubu BARSA chýbalo dohrať po prerušení sezóny ešte 9 zápasov. Dlhšie obdobie sa nehralo, následne sa niektoré zápasy ligy odohrali za prísnych podmienok, nasledovali ďalšie prerušenia a takto sa to opakovalo.

Tým pádom sme sa ako mužstvo dohodli, že do zvyšných zápasov DFŽL Žilina 2019/20 – seniori III. nenastúpime. Toto isté urobilo viacero mužstiev, takže zvyšných 9 zápasov sa kontumovalo. Niektoré kontumácie boli 0:5 v náš neprospech a niektoré kontumácie boli vzájomné.

Sezóna 2019/20 sa ako taká aj napriek nepriaznivej situácií spôsobenej Covidom dohrala. My ako BARSA sme skončili na 7.mieste.

Pevne veríme, že sa čím skôr dá všetko do poriadku a znova sa budeme tešiť z futsalu.